2018 Margaret Logue Physique Sport Championships

return to competitions page


TIER 1 - NOVICE

MEN'S BODYBUILDING
Men's BB 40-49
1 Joseph Costache
2 Mitchell Bordeleau

Men's BB 50+
1 Barry Reppnack
2 Duane Johnston
3 Jeff Klatt
4 Edward Bader
5 Alan Williams

Men's Lightweight
1 Alexander Kaliel

Men's Middleweight
1 Barry Reppnack
2 Adam Lea
3 Duane Johnston
4 Edward Bader
5 Mike Coughlin

Men's Light Heavyweight
1 Burhan Pourmokhtari

Men's Heavyweight
1 Joseph Costache
2 Steven Greenaway
3 Mitch Bordeleau

Women's Physique Masters
1 Stephanie Martin

Women's Physique A
1 Brianna Schur-Auger
2 Stephanie Martin

Men's Classic Bodybuilding D
1 Henry Anuebunwa
2 Matt Kendall
3 Cody Innes
4 Cody McDonald-Field

Men's Classic Bodybuilding E
1 Derek Vanden Beukel
2 Donavab Paton

MIXED PAIRS
1 Mitchell Bordeleau/Michelle Van Teeling

Fitness
1 Kristina Nordquist

BODYFITNESS
Masters 35+
1 Holly Beutler
2 Stephanie Deang
3 Vanessa Quinney
4 Bryanne Morton
5 Heather Blundell

Masters 45+
1 Stephanie Garon
2 Rhonda Tennant

Bodyfitness A
1 Stephanie Deang

Bodyfitness B
1 Justine Becker
2 Tammy Charpentier
Bodyfitness C
1 Holly Beutler
2 Stephanie Garon
3 Lee Sara Dowhey
4 Heather Blundell
5 Esther Hutzkal

Bodyfitness D
1 Chelsea Adamson
2 Mandy Milliquet

Women's Wellness Fitness A 1 Stacy Pottie
2 Deedee Schultz
3 Payton Lastiwka
4 Alicia Hansen

Women's Wellness Fitness B
1 Jenna Nobert

BIKINI JR
1 Jordan Topolnyski
2 Amanda MacLeod
3 Shirley Le
4 Kate Ochran

BIKINI MASTERS 35+
1 Inga Jonutis
2 Shelley Balla
3 Alana Lanz
4 Alysha Wegner
5 Tara Cosman
6 Caroline Johnson
7 Sherry MacEachern

BIKINI A
1 Suneeta Whiteside
2 Alysha Wegner
3 Sherry MacEachern

BIKINI B
1 Jordan Topolnyski
2 Shirley Le
3 Nicole Melicchio
4 Kenda Swanson

BIKINI C
1 Alana Lanz
2 Bonnie Houle
3 Stephanie Folvik
4 Caroline Johnson

BIKINI D
1 Amanda MacLeod
2 Avril Faber
3 Tara Michaluk
4 Inga Jonutis
5 Shelley Balla
6 Tara Cosman
7 Mariya Logunstova
8 Desiree Danyluk

BIKINI E
1 Taryn Flanagan
2 Paige White
3 Kyreen Davidson

BIKINI F
1 Kerrin Slenders
2 Mercedes Chartrand
3 Catherine Mcleod
4 Nicole Jongkind

MEN'S MASTER PHYSIQUE
1 Tawfik Elhadad
2 Travis Campbell
3 George Pratt
4 Rolin Kurka

MASTERS 50+M
1 Craig Nadeau

MEN'S PHYSIQUE A
1 Blair Douglas

MEN'S PHYSIQUE B
1 Patrick Douglas
2 Kyle White

MEN'S PHYSIQUE C
1 Kyle Campagnolo
2 Christopher Fedyna
3 Quinn Becker
4 George Pratt
5 Randy Zacharias

MEN'S PHYSIQUE D
1 Craig Nadeau
2 Corey Gibson
3 Brad Ingold
4 Travis Campbell
5 Rollin Kurka
6 Patrick Gosset

MEN'S PHYSIQUE E
1 C.J. Lewington
2 Dusko Stojanov
3 Dawson Davis
4 Tim Rehill

MEN'S MUSCULAR PHYSIQUE
1 Gavin McCormack


TIER 2 - PROVINCIALS

MEN'S BODYBUILDING
Men's BB 40-49
1 Joseph Costache
2 Jason Norton
3 Gerry Merrick

Mens BB 50+
1 Barry Reppnack
2 Duane Johston
3 Jeff Klatt
4 Alan Williams
5 John Drebert

Men's Lightweight
1 Alexander Kaliel

Men's Welterweight
1 Max Obeidat

Men's Middleweight
1 Barry Reppnack
2 Adam Lea
3 Jason Norton
4 Wes Arsenault
5 Abishek Singh

LightHeavyweight
1 Burhan Pourmokhtari
2 Brian Lai
3 Gerry Merrick

Heavyweight
1 Joseph Costache

Super Heavyweight
1 Stephen Greenaway

Women's Physique Masters
1 Patricia Hurlburt
2 Joelene Potter
3 Stephanie Martin

Division A
1 Taryn Hajnrych
2 Brianna Schur-Auger
3 Stephanie Martin

Division B
1 Patricia Hurlburt
2 Joelene Potter
CLASSIC MEN BB
DIVISION B
1 Alexander Desjardins
2 Bryce Korzenowski

DIVISION D
1 Matt Kendall

DIVISION E
1 Henry Anuebunwa
2 Derek Vanden Beukel
3 Cody Mcdonald

MIXED PAIRS
1 Mitchell Bordeleau/Michelle Van Teeling

Fitness
1 Kristina Nordquist

BODYFITNESS
Masters 35+
1 Jennifer MacDougall
2 Holly Beutler
3 Stephanie Deang
4 Letiia Rodriguez
5 Vanessa Quinney
6 Amanda Murphy
7 Carol Klassen

Masters 45+
1 Stephanie Garon
2 Beverley Jones
3 Tammy Carpentier
4 Rhonda Tennant

BODYFITNESS A
1 Stephanie Deang
2 Amanda Murphy
3 Beverley Jones

BODYFITNESS B
1 Jennifer MacDougall
2 Justine Becker
3 Vanessa Quinney
4 Tammy Charpentier
5 Carol Klassen

BODYFITNESS C
1 Holly Beutler
2 Stephanie Garon
3 Leticia Rodriguez
4 Teresa Popowicz
5 Lindsay Albert
6 Lee Sara Dowhey

BODYFITNESS C
1 Holly Beutler
2 Stephanie Garon
3 Leticia Rodriguez
4 Teresa Popowicz
5 Lindsay Albert
6 Lee Sara Dowhey

BODYFITNESS D
1 Chelsea Adamson
2 Mandy Milliquet

WOMEN'S WELLNESS FITNESS
1 Dee Dee Schultz
2 Alicia Hansen
3 Traylee Axani

WOMEN'S WELLNESS FITNESS B
1 Stacy Pottie
2 Jenna Nobert

BIKINI
BIKINI JR
1 Carlyn Burchby

BIKINI MASTERS 35+
1 Chrstina Bourigault
2 Nadeane Maloney
3 Shelley Balla
4 Alana Lanz
5 Caroline Johnson

BIKINI A
1 Suneeta Whiteside
2 Debie Waayenberg

BIKINI B
1 Kenda Swanson

BIKINI C
1 Kim Kavanaugh
2 Kelsey Norton
3 Alana Lanz
4 Caroline Johnson

BIKINI D
1 Amanda Macleod
2 Nadeane Maloney
3 Shelley Balla

BIKINI E
1 Taryn Flanagan
2 Carlyn Burchby

BIKINI F
1 Erin Anderson

MEN'S PHYSIQUE
MASTERS 40 - 49
1 Ryan Gwartney
2 Dusko Stojanov
3 George Pratt
4 Tim Rehill

MASTERS 50+
1 Craig Nadeau

MEN'S PHYSIQUE A
1 Hermel Deluna
2 Julian Ramsuchit
3 Blair Douglas

MEN'S PHYSIQUE B
1 Ryan Gwartney
2 Jack Isop

MEN'S PHYSIQUE C
1 George Pratt

MEN'S PHYSIQUE D
1 Kyle Campagnolo
2 Brad Ingold

MEN'S PHYSIQUE E
1 Craig Nadeau
2 C.J. Lewington
3 Dusko Stojonav
4 Tim Rehill

MEN'S MUSCULAR PHYSIQUE
1 Travis Campbell
2 Gavin McCormack


return to competitions page